Poznaj zasady bezpiecznej jazdy z dzieckiem!

Data dodania: 07.02.2018


Na pewno zgodzisz się z tym, że nawet krótka przejażdżka w towarzystwie małego człowieka może być dla rodziców ogromnym wyzwaniem, a co dopiero dłuższa trasa – na przykład podczas podróży wakacyjnej? Musisz koniecznie zapewnić dziecku odpowiednią rozrywkę, aby pozwoliło ci w spokoju prowadzić auto, ale nie zapominaj również o zachowaniu odpowiednich środków ostrożności.

Bezpieczeństwo zawsze powinno stać na pierwszym miejscu – nie tylko w trakcie podróży z dzieckiem. Poniższe wskazówki mogą pomóc ci w tym, aby trasa przebiegła w miłej i bezproblemowej atmosferze. Po pierwsze – komfort jazdy. Jeżeli wybierasz się w bardzo długą trasę małym samochodem, w którym nie ma zbyt wiele miejsca na bagaże – nie dziw się, jeżeli pasażerowie będą narzekać – także najmłodsi. Wypożyczalnia samochodów to miejsce, w którym możesz na jakiś czas zmienić swój mały miejski wóz, na coś zdecydowanie większego i przez to wygodniejszego. Warto wiedzieć, czy nasze dziecko nie ma problemów z chorobą lokomocyjną –  jeżeli występują jej objawy, koniecznie sięgnij po jeden z leków dostępnych na rynku, które nie otumanią dziecka. Aby uchronić dziecko przed działaniem promieni słonecznych – zainwestuj w specjalne osłonki, które ograniczają dopływ słońca i dają przyjemny cień, a do tego są banalnie proste w montażu. Ostrożna jazda to niemal wymóg – przestrzegaj zasad ruchu drogowego, jedź z ograniczoną prędkością i bez pośpiechu – pamiętaj, że wieziesz swoich najbliższych. Kolejna kwestia to zorganizowanie rozrywki dla najmłodszego członka podróży – kiedy będzie on zajęty, my będziemy mogli skupić się na prowadzeniu auta. Ulubione zabawki i różnego rodzaju gry powinny wystarczyć, ale warto zabrać również tablet, gdzie łatwo puścimy ulubioną bajkę naszego maleństwa. W dalszej podróży niezbędny jest prowiant dla dziecka, a także fotelik bezpieczeństwa, w którym musi poruszać się każde dziecko poniżej 150 cm wzrostu. Musi on być również dopasowany do wzrostu i wagi dziecka.  

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Przed rozpoczęciem podróży warto jest przetestować fotelik – musi być on w pełni sprawny. Pamiętaj, że korzystając z usług takiego miejsca, jak wypożyczalnia samochodów również możesz wynająć odpowiedni dla twojego dziecka fotelik. Pamiętaj jednak, że kluczowe jest odpowiedni montaż, ponieważ nawet najlepszy model fotelika nie uchroni dziecka w trakcie wypadku, jeśli będzie nieodpowiednio zamontowany. Aby zrobić to jak należy – konieczna jest instrukcja obsługi.

Jeżeli przed tobą dłuższa podróż z niemowlakiem lub noworodkiem – zwróć dużą uwagę na sposób montowania fotelika w samochodzie, ponieważ najmniejsze dzieci należy przewozić w foteliku ustawionym przeciwnie do kierunku jazdy.

Fado