Wynajem samochodu dla młodego kierowcy

Data dodania: 26.01.2017


Młodość rządzi się swoimi prawami – to czas zabawy, wolności i beztroski. Niestety coraz częściej młodzi ludzie przenoszą te cechy również za kierownicę. Statystyki wskazują, że kierowcy w najmłodszej grupie wiekowej powodują ogromną ilość wypadków na drodze. Czy wobec tego istnieją szczególne zasady obowiązujące ich w razie chęci skorzystania z oferty wypożyczalni aut? Sprawdzamy jak wygląda wynajem samochodu dla młodego kierowcy.

Młodzieńcza fantazja

Nie trzeba sięgać po specjalne naukowe opracowania i badania, żeby przekonać się, że im młodszy kierowca przekręca kluczyki w stacyjce, tym większe prawdopodobieństwo tego, że poznamy to na pierwszy rzut oka. Szybka jazda, brak ostrożności, przecenianie swoich możliwości czy chęć zaimponowania osobom trzecim to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych, w których uczestniczą młodzi kierowcy.

Oczywiście z drugiej strony istnieje spora grupa młodych kierowców, którzy właśnie z racji braku obycia w prowadzeniu samochodu popada w zupełnie odwrotną skrajność i jeździ wręcz zbyt zachowawczo, bardzo wolno i asekuracyjnie.

Środki ostrożności

Z uwagi na to, że większość młodych kierowców cechuje jednak brawura nie dziwią środki ostrożności, po które sięgają wypożyczalnie samochodów. Szczegółowe postępowanie ustalane jest indywidualnie, według zasad polityki firmy, jednak zazwyczaj w stosunku do młodych klientów takie firmy mają przygotowane specjalne zapisy w regulaminie.

Najczęściej obostrzenia wobec młodych kierowców to po prostu wyższa kaucja pobierana za wynajem samochodu. W ten sposób wypożyczalnie zabezpieczają się przed ewentualnym uszkodzeniem pojazdu. W niektórych firmach młody człowiek będzie miał ograniczone pole wyboru, jeśli chodzi o modele samochodów – może się zdarzyć tak, że po prostu nie będzie miał możliwości wynajęcia samochodów wyższej klasy, typu premium.

Czasem nie wynajmiesz

Ale ograniczenia oferty to nie wszystkie sposoby, po jakie wypożyczalnie samochodów sięgają w stosunku do młodych kierowców. Niektóre firmy wprowadzają w swoich regulaminach zasady, mówiące o tym, że wynajem aut jest możliwy tylko dla klientów powyżej określonej granicy wiekowej, na przykład od 21 roku życia.

Brak doświadczenia

Warto też pamiętać, że młody kierowca to nie zawsze młody człowiek, ale po prostu ktoś, kto niedawno uzyskał uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Również tacy klienci powinni się spodziewać pewnych ograniczeń w ofercie wypożyczalni samochodów. Zazwyczaj dotyczą one kierowców, którzy posiadają prawo jazdy krócej niż 12 miesięcy.


Polecamy usługi: wypożyczalnia samochodów Fado
WWW: fadoauto.pl