Wynająłeś samochód i miałeś stłuczkę? Co zrobić w razie wypadku?

Data dodania: 06.12.2017


Wynająłeś samochód i martwisz się ewentualną kolizją? Sprawdź, co zrobić w takiej sytuacji!

Stłuczki zdarzają się codziennie i doświadczają ich nawet najlepsi i najbardziej doświadczeni kierowcy. W końcu często jest tak, że wypadek może zostać spowodowany przez innych uczestników ruchu, których na drogach nie brakuje. Powodem wypadków najczęściej jest brawura innych kierowców, która może doprowadzić do wypadku nawet jeśli Ty zachowasz odpowiedni poziom ostrożności i wystarczającą odległość.

Niestety, z związku ze wzmożonym ruchem, ryzyko kolizji z innym pojazdem jest zdecydowanie większe na obszarze dużych miast – szczególnie w godzinach szczytu. Ponad to okres zimowy i kiepskie warunki pogodowe również nie sprzyjają bezpiecznej i bezkolizyjnej jeździe. Wytłumaczymy Ci, jak postąpić w przypadku wypadku na drodze – także jeśli korzystasz z auta wynajętego w takim miejscu, jak wypożyczalnia samochodów.

Wypożyczalnia samochodów przygotuje specjalnie dla Ciebie pojazdy, które posiadają wykupione i opłacone ubezpieczenie drogowe, które dostaniesz w cenie wynajmu. W skład takiego pakietu wchodzi podstawowe OC, które uchroni Cię przed konsekwencjami wypadku i późniejszymi płatnościami za zniszczenie auta, które było wynajęte. Jeśli z kolei sprawcą wypadku będzie inny uczestnik ruchu, koszty naprawy wypożyczone auta zostaną pokryte z jego polisy ubezpieczeniowej, a Ty nie będziesz musiał się tym dłużej martwić.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Warto wiedzieć o tym, że klienci wypożyczalni nie powinni ponosić dodatkowych opłat za naprawę, która jest efektem zderzenia z innym autem, w którym sprawcą był inny kierowca. Podstawowe ubezpieczenie, wliczone w cenę najmu, zdecydowanie powinno uwzględnić również koszty holowania pojazdu. Ubezpieczeniem drogowym są objęte zarówno samochody osobowe, dostawcze, jak i busy oraz vany – wypożyczalnia samochodów ubezpiecza wszystkie swoje dostępne pojazdy.

Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia – korzyści

Warto jest pomyśleć wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia w czasie korzystania z wynajętego samochodu. Wypożyczalnia samochodów na pewno daj Ci taką możliwość, która zapewni większy komfort w czasie podróży. Często zdarza się, że w ubezpieczenie jest wliczone AC, które pokrywa koszty związane z uszkodzeniem lub zniszczeniem pojazdu. W razie stłuczki nie pozostaniesz zostawiony sam sobie – wypożyczalnia samochodów zaproponuje Ci samochód zastępczy tej samej klasy i z podobnym wyposażeniem w standardzie.

Możesz również zamówić wygodną usługę dostarczenia auta pod wskazany adres – często taka opcja jest bezpłatna i korzystają z niej klienci, którzy cenią sobie komfort. Jaki jest koszt ubezpieczenia? Jest on zależny od rodzaju auta i jego klasy.

Fado