Podróżując po Czechach – najważniejsze wskazówki dla kierowcy!

Data dodania: 06.12.2017


Choć lato dopiero niedawno się skończyło i przed nami jeszcze kilka zimowych miesięcy, jest to najlepszy czas na zaplanowanie rodzinnego urlopu lub wyjazdu za granicę z przyjaciółmi. Jesteśmy przekonani, że jesteś jedną z osób, które planują zagraniczną wycieczkę! Nic dziwnego, naprawdę spora część naszych rodaków decyduje się na wyjazd do sąsiednich państw, m.in. Niemiec, Czech czy na Słowację. Dlaczego są to tak popularne kierunki? Mały dystans do pokonania umożliwia zaplanowanie podróży samochodem, nawet jeśli będziemy jechać z małymi dziećmi. Niezwykle popularne są również samochodowe wyjazdy do Chorwacji. To właśnie tam zyskamy gwarancję niemal idealnej pogody podczas całego lata, niezapomniane widoki oraz stosunkowe tanie koszty podróży.

Fado

O czym należy pamiętać, w trakcie planowania wyjazdu za granicę? Pierwsza i najważniejsza kwestia to zawsze będzie ubezpieczenie pojazdu – podróżując po krajach Unii Europejskiej, warto złożyć wniosek o wydanie bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, aby ubezpieczyć nie tylko swój samochód, ale też zdrowie swoje i najbliższych. Jeśli podróżujesz autem wynajętym z takiego miejsca, jak wypożyczalnia samochodów, jest ono już w pełni ubezpieczone, a jazda nim jest naprawdę bezpieczna.

Wakacje w Czechach i na Słowacji

Wycieczka do naszych południowych sąsiadów to fantastyczne rozwiązanie dla wszystkich miłośników gór, jaskiń i zapierających dech w piersiach widoków. Wiele osób stawia na wyjazd do Pragi lub Bratysławy. Dzieje się tak dlatego, że oba miasta mogą zapewnić Ci szereg atrakcji, od zabytków po ciekawe wydarzenia kulturalne.

Podróżując po Czechach – także autem wynajętym z wypożyczalnia samochodów, należy pamiętać, aby wcześniej zamienić złotówki na czeskie korony. Czy wiedziałeś o tym, że kurs jest dużo bardziej korzystny w Polsce, dlatego warto, abyś udał się do kantoru jeszcze przez wyjazdem. Wszyscy Ci, którzy planują wyjazd do Słowacji, mogą wymienić pieniądze na miejscu, ponieważ obowiązuje tam waluta euro.

Domy Kołobrzeg

Przepisy, które będą obowiązywały Cię na czeskich drogach są łudząco podobne do tych obowiązujących w Polsce. Jakie dokładnie? Kierowcy muszą pilnować, aby przez cały rok mieć zapalone światła mijania oraz posiadać kamizelkę odblaskową w wyposażeniu auta. Wypożyczalnia samochodów dba o bezpieczeństwo swoich klientów i zapewnia tego typu wyposażenie w standardzie. Podobnie jak w Polsce korzystanie z autostrad oraz dróg ekspresowych nie jest darmowe i wymaga od kierowcy wykupienia winiety. Mimo tego, warto odwiedzić ten kraj i poznać wspaniałą czeską kulturę. Aby podróż przebiegła wygodnie, wynajmij nowe i komfortowe auto, które zapewni Ci renomowana wypożyczalnia aut.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin