Jaka jest alternatywa dla zakupu nowego auta?

Data dodania: 02.01.2018


Kupno nowego samochodu to zawsze poważna decyzja oraz inwestycja, która jest powiązana z wieloma wyrzeczeniami. Musisz jednak wiedzieć o pewnym rodzaju alternatywy, którą masz w zasięgu ręki. Aby doznać przyjemności podróży autem, pomijając koszty jego zakupu – musisz udać się do takiego miejsca, jak wypożyczalnia samochodów. Wynajem auta to decyzja, która nie obciąży cię finansowo, a jednocześnie zapewni wszelkie wygody związane z korzystaniem z samochodu.


Zakupienie nowego auta z salonu nierzadko jest niemożliwe dla osób o przeciętnych zarobkach. Zwłaszcza zakup za gotówkę jest poza możliwościami finansowymi jest poza zasięgiem naprawdę dużej ilości osób. Aby wziąć kredyt na zakup samochodu niezbędna jest wizyta w oddziale naszego banku. Warto jednak pamiętać, że wzięcie kredytu to długi i skomplikowany proces, który wiąże się ze stresem i niepotrzebnymi nerwami. Bank musi początkowo określić twoją zdolność kredytową, a następnie zostaniesz poproszony o wypełnienie szeregu wniosków bankowych, które potwierdzą twoje zobowiązania. Niestety, zazwyczaj odsetki kredytu są wysokie, a ty nie masz pewności że auto posłuży cały okres spłaty pożyczki.

wynajem samochodów Szczecin


Może zdarzyć się przecież tak, że weźmiemy kredyt na auto, które po jakimś czasie w wyniku wypadku może zostać zniszczone. Samochodu już nie będzie, a ciebie będzie czekała dalsza spłata kwoty zaciągniętej w banku. Właśnie dlatego wynajem samochodu jest dużo bezpieczniejszą opcją, która sprawdzi się w wielu życiowych sytuacjach.


Jeśli mieszkasz w większym mieście o dobrej komunikacji – posiadanie auta nie jest koniecznością. Komunikacja miejska będzie wystarczająca do tego, aby ominąć poranne i popołudniowe korki, które znają wszyscy właściciele aut. Dodatkowym plusem jest fakt, że zakup biletu miesięcznego jest równy kosztowi zaledwie tygodniowego jeżdżenia samochodem. Przy konieczności wypadu poza miasto albo wycieczki, która wymaga posiadania auta – wynajem samochodu będzie doskonałym sposobem, aby poradzić sobie z tą sytuacją.


Jedziesz na dłuższą delegację? Tutaj również wypożyczalnia samochodów będzie dobrym pomysłem. Warto pamiętać, że udając się do nieznanego miasta bardzo ciężko jest połapać się w rozkładach jazdy autobusów czy metra. Korzystanie z usług taksówkarskich nie jest tanie, a dodatkowo można trafić na nieuczciwego kierowcę i zapłacić jeszcze więcej. Wynajęcie auta daje nam pewność stałych kosztów i niesamowity komfort jazdy, dzięki któremu zyskujemy również niezależność. Samodzielne planowanie trasy pozwala na oszczędności i podróż tymi drogami, które będą najlepiej nam odpowiadały.

Fado Szczecin