Jak poradzić sobie na drodze zimą?

Data dodania: 13.04.2017


W okresie zimowym pojawia się wiele nowych możliwości na aktywne spędzanie czasu, których doświadczamy przez większa część roku. Jeśli zastanawiamy się nad dłuższym wyjazdem podczas ferii zimowych, warto zapamiętać kilka wskazówek, które pomogą nam w przygotowaniach do zimowego szaleństwa. Przygotowania dotyczą również naszego środku transportu. Podpowiadamy, jak poradzić sobie na drodze zimą.

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić jest oczywiście szybki przegląd auta. Ten krok jest szczególnie wymagany, gdy od dłuższego czasu nie składaliśmy wizyty mechanikowi i nie wiemy do końca, co dzieje się pod maską naszego samochodu. Szybki przegląd to niewielka inwestycja, która da nam poczucie pewności, że wyruszamy w trasę sprawnym autem. Jeśli wypożyczamy auto na okres ferii, np. z takiej firmy jak Fado, otrzymujemy gwarancję na to, że nasz pojazd jest w idealnym stanie technicznym, gotowy do wyjazdu nawet w długą trasę. Dla pewności, zawsze możemy poprosić jednego z pracowników o szybki rzut okiem pod maskę. Jeśli dokonujemy przeglądu sami, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jednak gdy napotkamy problem, z którąś z nich, powinniśmy zgłosić się do najbliższego serwisu, aby zasięgnąć porady specjalistów.

Kierowcy szykujący się do jakiejkolwiek wyprawy, muszą zadbać o to, aby: bak z paliwem był pełny, akumulator naładowany, ciśnienie w oponach odpowiednie, pasy bezpieczeństwa działały, światła były sprawne, a także o to, aby wymienić zepsute wycieraczki oraz płyn do spryskiwaczy na zimowy. Koniecznie należy sprawdzić, czy system wentylacyjny działa prawidłowo oraz czy spakowaliśmy wszystkie potrzebne rzeczy, które uchronią nas przed skutkami silnego mrozu.

vcar.kolobrzeg.pl

Podczas jazdy w trudnych, zimowych warunkach w bagażniku zawsze trzeba mieć łańcuchy śniegowe, przewody rozruchowe, skrobaczkę do szyb, latarkę, ładowarkę samochodową do telefonu, zapasowe baterie, składaną łopatę, linę holowniczą. Te przedmioty pomogą nam w razie niespodziewanych usterek lub wydarzeń np. kiedy utkniemy w śniegu lub błocie. Nie zaszkodzi spakować także plecak awaryjny, w którym znajdą się koce, woda, przekąski, rękawiczki, ciepłe ubrania, zapałki oraz apteczka. Jeśli korzystamy z usług wypożyczalni samochodów, warto spytać pracowników, czy oferują dodatkowe wyposażenie auta, które pomoże nam w awaryjnej sytuacji na drodze. Bardzo prawdopodobne, że do samochodu dostaniemy dopasowane łańcuchy śniegowe, a może nawet pokrowiec chroniący nocą przed zimnem.

Podczas zimowych wypraw bardzo ciężko przewidzieć, czego będziemy naprawdę potrzebować. Dlatego warto w pełni wyposażyć samochód, w razie burzy śnieżnej lub wypadku. Postępując zgodnie z wymienionymi wyżej wskazówkami możemy mieć pewność, że nawet gdy zima nas zaskoczy, my będziemy na nią przygotowani.

Polecamy usługi Firmy FADO: wynajem samochodów Szczecin