Długotrwała podróż autem

Data dodania: 18.09.2017


Długa podróż autem może okazać się niesamowitą przygodą. Jednak zanim wsiądziemy za kółko musimy poznać wskazówki dotyczące bezpiecznej jazdy, które pozwolą nam uniknąć wypadków i usterek. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać długotrwała podróż autem i jak się na nią pryzgotować.

Wielogodzinne trasy na pewno dostarczają niezapomnianych wrażeń i są doświadczeniem jedynym w swoim rodzaju, nie należy jednak zapominać, że są niezwykle wyczerpujące. Jeśli nie przespaliśmy dobrze nocy lub prowadzimy auto zbyt dugo, nie możemy dać się zwieść poczuciu, że jesteśmy wypoczęci. Nawet jeśli nie chce nam się spać, nasz organizm może być na tyle wycieńczony, że zaczniemy tracić czujność podczas jazdy. Ostrożność kierowcy decyduje o tym, czy bezpiecznie dotrze do celu, dlatego dbajmy o to, aby być wyspanym i wypoczętym. Jeśli trasa zajmuje więcej niż jeden dzień, przygotujmy się na całonocny postój. Warto zaznaczyć na mapie przydrożne hotele, w którym moglibyśmy się zatrzymać lub z wyprzedzeniem zarezerwować pokój.

Na mapie warto zaznaczyć również serwisy samochodowe, które będziemy mijać  w trasie oraz wyposażyć się w numery pomocy drogowej. Kiedy samochód ulegnie awarii będziemy mogli szybko i bez stresu sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy serwis, do którego zgłosimy po pomoc. Jeśli podróżujemy wypożyczonym samochodem, a dojdzie do wypadku, niezwłocznie musimy powiadomić firmę  o zdarzeniu, Pracownicy powiedzą nam, jak mamy zachować się w takiej sytuacji oraz, tak jak w firmie fadoauto.pl, zapewnią nam dostęp do sprawnego modelu auta, którym będziemy mogli kontynuować podróż.

Pamiętajmy również o krótkich postojach na odpoczynek. Kiedy poczujemy zmęczenie, nie przeciągajmy jazdy za długo i zatrzymajmy się. Robienie postoi jest bardzo ważnym elementem każdej podróży, który pozwala nam zachować czujność oraz trzeźwość umysły w trakcie jazdy.

Ostatecznie, bardzo ważną częścią przygotowań jest przegląd auta przed wyjazdem. Należy sprawdzić ilość wszystkich płynów oraz działanie systemów bezpieczeństwa, aby upewnić się, że nasze auto jest w dobrym stanie technicznym. Jeśli korzystamy z usług wypożyczalni samochodów dostawczych Szczecin lub osobowych możemy mieć pewność, że auta są przygotowane do wyjazdu w długie trasy oraz, że są w idealnym stanie technicznym. Wynajmując auto oszczędzamy sobie niepotrzebnego stresu związanego z szybkim, czasem niedokładnym przeglądem technicznym auta przed wyjazdem.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Fado