Czego nie może zabraknąć podczas wycieczki?

Data dodania: 18.09.2017


Podróż samochodem to przede wszystkim wygoda i niezależność. Jednak trwająca kilka godzin jazda może okazać się niezwykle męcząca, szczególnie dla dzieci. Dlatego warto pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, których nie może zabraknąć podczas rodzinnej wycieczki.

Jak zapewnić komfort, bezpieczeństwo i przyjemność jazdy podczas długich, samochodowych wypraw? Obowiązkowo należy spakować przekąski i napoje, jednakże należy stosować się do pewnych zasadach. Jedzenie nie może się kruszyć, ani lepić – pomoże to w zachowaniu czystości. Jeśli chodzi o napoje, to najlepszym rozwiązaniem jest woda mineralna, która szybko gasi pragnienie,  a przy rozlaniu nie wpływa na stan techniczny tapicerki. O takich rozwiązaniach należy pamiętać szczególnie wtedy, gdy korzystamy z wypożyczonego auta.

Nasze wycieczkowe wyposażenie obowiązkowo musi składać się z poduszek  i koców, które zwiększą poziom komfortu podczas jazdy. Niezależnie od tego, czy zabieramy ulubiony kocyk dziecka czy tylko poduszki podróżne do spania dla pasażerów, nawet najmniejszy element zmieni pozornie chłodne wnętrze samochodu w przytulną przestrzeń.

Kolejną rzeczą, którą warto zabrać są produkty kosmetyczne takie jak ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne i papier toaletowy – nigdy nie wiadomo czy na stacji benzynowej nie zabraknie tych produktów. Posiadanie pod ręką tych produktów pozwoli nam także w zachowaniu czystości i zachowaniu komfortu w trakcie podróży. Warto spakować także worki na śmiecie, w razie gdyby u któregoś z uczestników wyprawy wystąpiły objawy choroby lokomocyjnej.

Na wszelki wypadek warto zabrać ze sobą zapasowe kluczyki do samochodu. Należy je trzymać w osobnej torbie, którą zawsze mamy przy sobie. Zapasowej pary będziemy mogli użyć w przypadku, gdy pierwsze kluczyki zatrzasną się w samochodzie lub po prostu je zgubimy. Warto również wyrobić dodatkowe klucze do domu lub mieszkania, które będziemy trzymać w tym samym miejscu co kluczyki zapasowe do auta.

Warto wyposażyć się również w zestaw gier podróżnych, ładowarki do telefonów i zapasowe ubrania. Wszystkie wymienione przedmioty są niezbędne do tego, by nasza podróż odbyła się bezpiecznie i w komfortowych warunkach. Ogromnym plusem tych rzeczy jest to, że wszystkie można trzymać w jednym pudełku. Dzięki temu, będziemy mogli przenieść wszystkie rzeczy za jednym razem, gdy nasze auto się popsuje i będziemy chcieli skorzystać z usług wypożyczalni samochodów osobowych lub po prostu pożyczyć auto od znajomego. Należy jednak pamiętać, że z naszego podróżnego pudełka należy wyjąć wszystkie klucze – takie przedmioty powinno się trzymać przy sobie.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Fado