Co zrobić, gdy wycieka płyn chłodniczy?

Data dodania: 18.09.2017


Bycie kierowcą to przede wszystkim systematyczne korzystanie z auta. Należy pamiętać o tym, by regularnie zaglądać pod maskę swojego samochodu, aby wykrywać ewentualne problemy. Znajduje się tam nie tylko silnik, ale także wiele innych, równie ważnych podzespołów i części, a jednym z nich jest chłodnica. W związku z tym podpowiadamy, co zrobuć, gdy wycieka płyn chłodniczy.

Kiedy z samochodu wycieka płyn chłodniczy, ważna jest szybka reakcja kierowcy, ponieważ brak reakcji na obecność usterki może doprowadzić do powstawania wielu problemów. Płyn można dostrzec w bardzo łatwy sposób, przeważnie zaczyna tworzyć kałużę na podłożu pod samochodem. Ciecz posiada neonowy pobłysk oraz zielono-żółtą barwę. Kiedy wiemy już, jak rozpoznać wyciek płynu chłodniczego należy zapoznać się z zagrożeniami, które może powodować.

Jednym z efektów wyciekania płynu chłodniczego jest przegrzanie auta. Jeśli płyn chłodniczy zaczyna wyciekać z samochodu i pozwolimy, aby zbiornik płynu całkowicie się opróżnił, może dojść do przegrzania samochodu. Takie sytuacje mają miejsce wtedy, gdy kierowca za późno zorientuje się, że płynu chłodniczego ubywa.

Kolejną konekfencją ignorowania wycieku płynu chłodncizego jest rozpad głowicy cylindra. Kiedy zabraknie płynu chłodniczego, razem z przegrzaniem może dojść do rozerwania głowicy cylindra. Naprawienie takiej usterki jest niesamowicie kosztowne, dlatego warto zapobiec takiemu rozwojowi wypadków. Najlepszym sposobem są częste przeglądy auta w poszukiwaniu problemów.

Jeszcze innym zagrożeniem, jakie powoduje ubywanie płynu chłodniczego jest topienie bloków silnkia. Płyn chłodniczy jest odpowiedzialny za chłodzenie elementów samochodu bezpośrednio związanych z silnikiem. W momencie wyciekania płynu i ubytku jego ilość w mechanizmie, chłodzenie silnika nie odbywa się w sposób prawidłowy. W takiej sytuacji, najgorsze co może się kierowcy przytrafić to stopienie bloków silnika. Taka usterka nie tylko dyskwalifikuje nasz samochód z dalszej jazdy, ale także należy do grupy bardzo drogich w naprawie awarii.

Bardzo ważne jest, aby dbać o stan techniczny naszego auta. Brak troski lub nieodpowiednia pielęgnacja mogą słono kosztować nieodpowiedzialnego kierowcę. W sytuacji, gdy korzystamy z usług wypożyczalni samochodów Szczecin nadzór nad stanem technicznym jest również niezwykle ważny. W momencie zauważenia poważnych usterek należy skonsultować się z przedstawicielem wypożyczalni, jeśli korzystamy z usług np. firmy fadoauto.pl , to do nich mamy się zgłosić. Napraw nie należy wykonywać bez wiedzy przedstawiciela. Taka sama sytuacja obowiązuje nas, gdy używamy auta służbowego. Najpierw informujemy o usterce, a dopiero potem zabieramy samochód do serwisu.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Fado