Jaka jest alternatywa dla zakupu nowego auta?

Data dodania: 05.03.2018


Jeżeli już od dłuższego czasu planujesz zakup nowego lub nawet używanego auta w dobrym stanie – na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak poważna jest to inwestycja. To prawda – te sumy mogą przerażać, a nie należy zapominać o tym, że auta bardzo szybko tracą na wartości – praktycznie już w momencie zakupu. Decyzja o zakupie auta często wiąże się z szeregiem wyrzeczeń finansowych – zapomnij o wakacjach i feriach z dziećmi – trzeba oszczędzać na auto! Po co jednak to robić i tracić wspaniałe chwile, kiedy można skorzystać z wygodnej alternatywy, jaką jest wynajem auta. Możesz do woli podróżować wygodnym i funkcjonalnym autem, ponosząc jedynie koszt wyposażenia i paliwa – wszelkie inne kwestie nie będą cię dotyczyły. Wypożyczalnia samochodów może zaproponować ci ofertę, która nie obciąży twojego portfela, a dodatkowo możesz dzięki niej zyskać niezastąpiony w wielu sytuacjach środek transportu.

Jeżeli twoje zarobki nie wykraczają zbyt wiele ponad średnią – kupno auta będzie dla ciebie sporym wydatkiem. Sporym i niepotrzebnym! Zakup za gotówkę również jest często dla nas nieosiągalny, a kredyty są niekorzystnie oprocentowane, a do tego mogą powodować duży stres u każdego posiadacza. Do tego należy dodać fakt, że wypadki wciąż chodzą po ludziach i samochodach – może zdarzyć się tak, że niedługo po zakupie auta ulegnie ono wypadkowi i zostanie zniszczone. W takim przypadku samochodu już z tobą nie będzie, a ty wciąż będziesz spłacał zaciągnięty na niego kredyt. Takie sytuacje przywołują na myśl to, że wynajem auta może być dla nas dużo korzystniejszy i bezpieczniejszy.

Bardzo wiele osób zamieszkuje duże miasta z bardzo dobrą komunikacją zbiorową – nie jest im bynajmniej potrzebny samochód na stałe. Autobus lub tramwaj są wystarczające, żeby rano ominąć korki i nie stać w nich także po południu. Również zakup biletu miesięcznego to dużo mniejszy koszt niż cotygodniowe tankowanie baku auta do pełna. Możesz to sobie łatwo przekalkulować! Kiedy jednak zdarzy się konieczność podróży samochodem – wypożyczalnia aut będzie doskonałym wyborem dla Ciebie! Również w sytuacji, kiedy musisz udać się na przykład na dłuższy okres służbowo w delegację – wypożyczalnia aut stoi przed tobą otworem. Kiedy jesteś w obcym mieście – ciężko będzie ci odnaleźć się w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej. Możesz wziąć taksówkę – jednak na dłuższą metę to bardzo kosztowne rozwiązanie. Wynajem auta w teJ sytuacji będzie dla ciebie najlepszym wyjściem – wystarczy włączyć nawigację i cieszyć się niezależnością.

Pamiętaj – wypożyczalnia samochodów to ekonomiczny sposób na podróżowanie autem!